Primarul Nicolae Barbu a ciocnit un pahar de şampanie cu jurnaliştii la sfarsitul conferintei de presă

Astăzi, 13 noiembrie 2013, în cadrul conferinţei de presă bilunare, primarul Nicolae Barbu în prezenţa jurnalistilor a mai bifat un punct ca fiind rezolvat din Contractul cu Cetăţenii. Referindu-se la meciul de fotbal dintre reprezentativele de tineret ale României şi Germaniei, care se va desfăşura la Giurgiu, edilul şef a precizat că ”este încă un prilej, în afara acţiunii sportive, pentru a ne face cunoscut oraşul, atât în Europa cât şi în lume”.
Jurnaliştii prezenţi au fost informaţi care sunt principalele activităţi ce se vor desfăşura în Giurgiu cu ocazia Zilei Republicii-1 Decembrie, urmând ca în foarte scurt timp să fie dat publicităţii întreg programul.
La finele conferinţei de presă, primarul Nicolae Barbu a primit urările jurnaliştilor cu ocazia săbătoririi zilei sale de naştere şi s-a ciocnit un pahar de şampanie cu acest prilej.

Ultima modificare: 13.11.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul „Înfrăţirea Verde” – Seminar de instruire pentru elaborare PAED